Hokejovou reprezentaci doplní pětice extraligových finalistů, pojedou i na MS
2. 5. 2025 – 12:40 | Zpravodajství | Jasmína Krásná
K hokejové reprezentaci se v přípravě před mistrovstvím světa z extraligových finalistů připojí útočníci Roman Červenka, Lukáš Sedlák, Jáchym Kondelík a obránce Libor Hájek z Pardubic a útočník Jakub Flek z mistrovské Komety.
Pětice loňských světových šampionů by zároveň měla mít prakticky jistou nominaci na nadcházející vrchol sezony v Herningu a Stockholmu. Novinářům to po dnešní výhře nad Finskem na Českých hrách v Brně řekl trenér Radim Rulík.
"Mluvil jsem s nimi hned druhý den po posledním finále a zapojení budeme řešit individuálně. Každý je v jiné zdravotní situaci, je tam velká únava. Navíc to nejsou hráči, které potřebujeme zkoušet, pojedou s námi na mistrovství světa," řekl Rulík s tím, že z aktuálního kádru bude dnes vyřazený jeden z obránců. Jeho jméno zástupci národního týmu zveřejní až později. "Program jim uděláme tak, abychom je připravili a pomohli jim, aby se co nejlíp připravili na první zápas na šampionátu," doplnil reprezentační kouč.
MS začne příští týden v pátek, kdy se Češi v Herningu utkají v repríze loňského finále se Švédskem. Do Dánska národní tým odletí v úterý, nominaci na turnaj Rulík oznámí v neděli večer.