Hokejista Volf se vrací do čela Kladna. S komunisty a ANO

- Aktuality autor: Vojtěch Varyš

Komunální volby v Kladně vyhrála dosud opoziční Volba pro Kladno. Tu vede bývalý primátor města za ODS Milan Volf, který se tak po deseti letech vrací do funkce. Uzavřel překvapivou koalici s ANO a KSČM.

Kladenský exprimátor Milan Volf

Kladenský exprimátor Milan Volf,zdroj: Radek Cihla / MAFRA / Profimedia

Bývalý hokejista byl primátorem od roku 1998 do roku 2004. Odstoupil kvůli policejnímu obvinění.  Do politiky se vrátil v čele Volby pro Kladno ve volbách v roce 2010, kdy skončil v opozici. Letos už vyhrál.

Vítězná Volba pro Kladno získala ve volbách deset mandátů ze 33, ANO má pět mandátů a KSČM má čtyři mandáty. V opozici bude ODS, která ve volbách v Kladně skončila druhá a má sedm mandátů, spolu s třetí ČSSD, která má také sedm mandátů. 

Volf byl viněn z toho, že bez souhlasu zastupitelstva poskytl čtyřicetimilionovou dotaci zimnímu stadionu, který nebyl v majetku města. Obžaloby ze zneužití pravomoci veřejného činitele jej definitivně zprostil středočeský krajský soud v březnu 2009. Zrušil tak rozsudek Okresního soudu v Kladně, který Volfovi v listopadu 2008 uložil patnáctiměsíční podmíněný trest. Exprimátor vinu od počátku odmítal, tvrdil, že kauza vznikla na politickou objednávku. 

Tagy: Kladno střední Čechy komunální volby česká politika

Zdroje: ČTK