Exploze v nigerijském městě Kaduna zabila nejméně 38 lidí

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

AKTUALIZOVÁNO Exploze bomby nastražené v autě ve městě Kaduna v severní části Nigérie si dnes vyžádala nejméně 38 lidských životů. Uvedla to agentura AP s odvoláním na zástupce místních záchranných složek.

Tato bilance zahrnuje i oběti, které zemřely následně v nemocnicích. Nemusí být však konečná, protože další lidé při výbuchu utrpěli těžká zranění.

Exploze otřásla městem ráno v době, kdy věřící mířili do kostelů na velikonoční mši. BBC uvedla, že nastala v místě, kde jsou restaurace, hotel a kostel. Podle dřívějších informací je mezi mrtvými pravděpodobně řada žebráků, kteří se před kostelem shromažďovali, a také taxikářů, kteří tam měli své stanoviště.

Město Kaduna leží v části Nigérie, kudy vede dělící linie mezi převážně křesťanským jihem a muslimským severem.

Krvavý útok v dnešním poselství k příležitosti Božího hodu velikonočního, nejdůležitějšího dne v křesťanském liturgickém kalendáři, odsoudil papež Benedikt XVI.

Útoky na křesťany organizuje islamistická sekta

Útoky na křesťanské cíle v Nigérii provádí především islamistická sekta Boko Haram. Jen v letošním roce její bombové atentáty a ozbrojené útoky připravily o život přes 340 lidí. Její nejhorší teroristická akce si loni v nigerijské metropoli Abuji vyžádala životy 44 lidí.

Místní úřady v poslední době varovaly před možnými útoky extremistů v období křesťanských velikonočních svátků.

Tagy: islám utoky Nigérie křesťanství

Zdroje: ČTK