Exekutor obstavil Polívkovi účty, kvůli nezaplacení poplatků

- Aktuality autor: red

Herec Boleslav Polívka má kvůli ani ne osmnáctitisícovému dluhu obstavené tři bankovní účty. Návrh na exekuci jeho majetku, včetně jeho společnosti Farma Bolka Polívky, podalo Valašské království, respektive jeho správce Tomáš Harabiš.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Exekuční příkazy vydal exekutor na základě rozhodnutí brněnského městského soudu. Důvodem je spor o značku Valašské království, kterou dle soudu vlastní Harabiš, píše dnešní Právo.

Polívka tvrdil, že název vymyslel on a podnikatel Tomáš Harabiš svůj projekt pojmenoval neoprávněně. Harabiš pozdější soudní spory vyhrál. Peníze má podle něj Polívka zaplatit na soudních výlohách za prohraný spor.

Polívka prý opakovaně nereagoval

"Návrh na exekuci jsme podali několik měsíců poté, co (Polívka) nereagoval ani na opakované výzvy k úhradě soudních výloh za prohraný spor," cituje podnikatele list. Kromě toho musí prý Polívka zaplatit náklady za právní zastoupení v exekučním řízení a náklady na exekuci. Jde o 15.584 korun. Vydané exekuční příkazy jsou napsané na částku 17.814 korun.

Exekuce se podle listu týká tří Polívkových účtů ve dvou bankách. Podle Harabiše možná exekutoři a soudy obstaví i účet firmy Farma Bolka Polívky. Podnikatel zvažuje, zda po devítiletém soudním sporu nebude po herci žádat omluvu. "Přece jenom nás vláčel médii a soudy hodně dlouho a nalhal toho o nás dost," řekl listu.

Polívkovo vyjádření k exekuci list nepřinesl. Pražská advokátní kancelář Erhartová, Vítek, která herce ve sporu s podnikatelem zastupovala, nechtěla záležitost komentovat.

Tagy: Brno exekuce

Zdroje: ČTK