MHD v Brně bude částečně jezdit, odboráři se dohodli s vedením města

- Aktuality autor: red

V Brně bude ve čtvrtek při stávce odborů proti vládním reformám částečně jezdit městská hromadná doprava. Pojede celkem 11 linek v ranní i odpolední špičce. Dohodli se na tom odboráři s vedením města. Část odborářů bude stávkovat symbolicky.

Novinářům to dnes řekl primátor města Roman Onderka na společné tiskové konferenci s odborovými svazy brněnského dopravního podniku. Onderka zopakoval, že v Brně nebudou žádné blokády.

Jezdit budou především páteřní linky například číslo jedna a osm, které protínají celé město. Linky budou jezdit v ranní i odpolední špičce. Od 5:00 hodin do 10:00 hodin a odpoledne od 14:00 do 19:00 hodin. Podle Onderky se obě strany jednání shodly na tom, že je nutné dostat občany do zaměstnání a děti do škol. "Jsem rád, že jsme se dočkali kompromisu," uvedl Onderka.

Linky budou jezdit v desetiminutových intervalech. "Brno by mohlo být nejen průjezdné, ale mohla by být zajištěna hlavní přeprava osob," uvedl Onderka.

Kompromis dohod pozitivně hodnotil i předseda odborářů Libor Weinstein. "Naše stávka není namířena proti městu Brnu ani občanům. Protest je veden proti vládě. Kompromis je dobrý a vysílá i signál, že v Brně jsme schopni dohody," uvedl Weinstein.

Tagy: stávka mhd Brno

Zdroje: ČTK