Ex-místostarostka Třeboně zajistila realitní kanceláři milionovou provizi

- Aktuality autor: Michal Polák

Policie obvinila podle dnešní Mladé fronty Dnes a Deníku Bohemia bývalou místostarostku Třeboně na Jindřichohradecku Annu Kahounovou (ODS) ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Členka současného zastupitelstva města údajně v roce 2008 bez pověření radních uzavřela s realitní kanceláří smlouvu o prodeji městského kempu Třeboňský ráj, píše deník.

Kahounová prý bez pověření rady uzavřela smlouvu s realitní kanceláří, která by v případě prodeje areálu o hodnotě zhruba 25 milionů korun získala provizi 980.000 korun. Autokemp u Opatovického rybníka za požadovanou cenu nikdo nekoupil, a tak většinovým vlastníkem zůstává město.

Podle bývalé místostarostky šlo o standardní postup a není si vědoma, že by něco porušila. "Byla jsem jednatelkou společnosti. Rozhodnutí o prodeji bylo na valné hromadě a vůbec ne na radě města. V tomto ohledu to naprosto nechápu," řekla Kahounová. Dodala, že provizi by platil kupující, nešla by ze zisku města.

Je to politický boj

Domnívá se, že jde o politický boj, při němž se ji snaží zdiskreditovat současné vedení města. "Oslovila několik realitních kanceláří. A ta vybraná neměla ani exkluzivitu v prodeji autokempu, to znamená, že se kemp mohl dál nabízet. Vidím za tím snahy poškodit bývalou radnici a paní Kahounovou," řekl Deníku bývalý starosta Jan Váňa (ODS).

Třeboň vede od voleb v roce 2010 koalice KDU-ČSL, ČSSD a Strany zelených. ODS, která vládla v předchozím období, je v opozici. "Je to neustálé napadání jedné a druhé strany Do toho se odmítám zapojovat," uvedl místostarosta Třeboně Zdeněk Mráz (ČSSD).

Tagy: policie smlouva

Zdroje: ČTK