Dva muže v jímce u čističky zabily jedovaté plyny

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Dva muži ve věku šestadvacet a třiačtyřicet let zemřeli ve středu dopoledne v jímce u čističky odpadních vod v Hoříně na Mělnicku. Zřejmě se nadýchali nebezpečných plynů.

U obou obětí byla nařízena pitva, řekla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková. 

Volání o pádu jednoho muže do čtyři metry hluboké jímky záchranáři obdrželi krátce po 10:00. "Během hovoru svědků s dispečerkou linky 155 do jímky spadl i druhý muž, který chtěl pravděpodobně tomu prvnímu pomoci," uvedla Janečková. Záchranáři ke zraněným vyslali dvě sanitky a leteckou záchrannou službu. Na místě zasahovala také policie a hasičský záchranný sbor. 

Dva zaměstnanci společnosti, která provádí čištění jímek, kanalizací a septiků, v areálu odsávali kal a čistili jednu z jímek. Firma tuto práci vykonává několikrát do roka a její zaměstnanci jsou pro tuto práci vyškoleni, sdělila mluvčí mělnické policie Jana Žáčková. 

Nadýchal se nebezpečných výparů a zůstal uvnitř

Při čištění se pracovník, který pracoval na dně jímky, zřejmě nadýchal nebezpečných výparů a upadl. "Jeho spolupracovník se mu snažil pomoci, když vlezl dovnitř, nadýchal se nebezpečnými plyny také," uvedla Žáčková. Zaměstnanci čističky přivolali pomoc a oba muže z jímky vytáhli ven. 

Pro staršího z mužů, který byl v péči lékařů, přiletěl vrtulník. Muž po neúspěšném oživování na místě zemřel ještě dříve, než mohl být převezen do nemocnice. U jeho spolupracovníka lékař na místě konstatoval smrt. 

Příčina úmrtí není podle mluvčí záchranářů stále jasná. Policie případ vyšetřuje.

Tagy: nehoda plyn muzi

Zdroje: ČTK