Drama v cirkusu Originál Berousek: Medvěd napadl dva ošetřovatele

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

V Národním cirkusu Originál Berousek hostujícím v Havlíčkově Brodě zranil medvěd dva ošetřovatele. Dvaatřicetiletý muž utrpěl tržnou ránu na hlavě, šestatřicetileté ženě medvěd způsobil tlapou středně těžké poranění pravé nohy. Oba zraněné ošetřovatele převezla záchranná služba k ošetření do havlíčkobrodské nemocnice. ČTK to dnes sdělila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Představení v cirkuse

Představení v cirkuse,zdroj: isifa/Lidové noviny

Podle informací ČTK jsou zraněnými ředitel cirkusu Jiří Berousek mladší a jeho sestra Renata. "Zranění byli ošetřeni na úrazové ambulanci, žena se pak na operačním sále podrobila sešití hlubokých tržných ran. S těžkým poraněním měkkých tkání byla hospitalizována na ortopedii, kde si poleží nejméně týden. Bude záležet na tom, jak rychle se budou rány hojit," řekla mluvčí havlíčkobrodské nemocnice Petra Černo. Muž byl po ošetření z nemocnice propuštěn. 

Policisté se o události dozvěděli ve čtvrtek po 20:00. "V mřížemi ohraničeném prostoru před manéží cirkusu se vzájemně napadli dva medvědi - samice a samec. Oba medvědi byli přivázání a opatřeni košíky. Ošetřovatelé chtěli medvědy od sebe oddělit a při tom byli napadeni," popsala mluvčí. 

Případ byl oznámen oblastnímu inspektorátu bezpečnosti práce. Policisté jej prověřují jako pracovní úraz. 

Národní Cirkus Originál Berousek se nejvíce proslavil vlastním chovem medvědů, ale i velbloudů, lam, zeber a opiček. "V drezurním umění patříme mezi světovou špičku, a to především kvůli ojedinělé drezuře medvědů," uvádí cirkus na svém webu. Podle mluvčí havlíčkobrodské radnice Aleny Doležalové bude mít cirkus Berousek ve městě poslední představení v neděli v 11:00. 

Tagy: nehoda cirkus

Zdroje: ČTK