Dnes je sobota 23. ledna 2021., Svátek má Zdeněk
Počasí dnes 3°C Občasný déšť se sněhem

Dienstbier: Praze vládnou kamarádi, na stranách nesejde

Dienstbier: Praze vládnou kamarádi, na stranách nesejde
Placeholder | zdroj: Archiv

Senátora Jiřího Dienstbiera, otce sociálně-demokratického kandidáta na primátora, pražská koalice ODS a ČSSD nepřekvapila. Už dobrých 20 let prý na magistrátu vládne banda kamarádů, kterým na stranické příslušnosti nesejde. Od "koryt" se jim ale nechce.

"Praha je stát ve státě, to je něco úplně jiného než ostatní regiony," řekl Dienstbier pro čtvrteční Impulsy Václava Moravce. "Všechno to jsou kamarádi, co to spolu jedou deset až patnáct let, společně si rozdělují posty ve správních radách atd."

Že se tito lidé spojili i teď prý není žádné překvapení. "Když se říká, že se něco dohodlo předem, tak to nebylo z politických důvodů. Těm kamarádům je jedno, z jaké jsou strany. Dokonce to často jsou lidé, kteří nemají ani s politikou co dělat."

Jiří Dienstbier mladší byl v Praze volebním lídrem ČSSD, po volbách ho ale strana odstrčila. V pozici odpůrce koalice s ODS tak zůstal jediný. Otec mu prý s tak složitými rozhodnutími nepomáhá. "On si ke mně pro politické rady nechodí. Je to samostatný politický živočich už od deseti let, kdy při domovní prohlídce přesně věděl, který papír je nejdůležitější, a tedy že ho má čapnout a utéct," zavzpomínal Dienstbier na svou disidentskou minulost.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

 

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,450 21,570
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma