Číňané dovolili Obamové nakrmit pandy v chovném středisku

- Aktuality autor: Jakub Konečný

První dámě USA Michelle Obamové se dnes dostalo v Číně mimořádné příležitosti nakrmit v rezervaci pandy, což je běžnému návštěvníkovi zakázáno. Fotografové zachytili Michelle i její matku, jak v chovném středisku na jihozápadě Číny na dlouhé bambusové tyči podávají medvídkům jablko. Obamová dnes končí týdenní návštěvu Číny, kam s sebou vzala kromě matky i své dvě dcery Sashu a Maliu.

Michelle Obama a pandičky

Michelle Obama a pandičky,zdroj: dnaindia.com

Chovné středisko pand u města Čcheng-tu je vybaveno panely zakazujícími krmit tyto ohrožené medvědy, kteří se stali symbolem Číny. Obamovou podle agentury AFP zajímala zejména Lily, což je ve svých 22 letech už pandí babička.

Na oběd přišla manželka amerického prezidenta do tibetské restaurace a dala si prý polévku z jaka. Výběr restaurace poradci Obamové vysvětlili jako zájem první dámy o práva čínské menšiny. V Čcheng-tu, což je středisko provincie S'-čchuan, žije právě početná komunita Tibeťanů.

Obamová je v Číně od pátku. Chtěla se vyhnout politickým tématům a naopak se zaměřit na to, co obě země spojuje. Setkala se s profesory čínských univerzit i studenty a prohlédla si významné kulturní památky. V pátek se sešla s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem i jeho manželkou Pcheng Li-jüan.

Tagy: medvídci panda krmení

Zdroje: ČTK