Dnes je čtvrtek 28. září 2023., Svátek má Václav
Počasí dnes 25°C Polojasno

Čím fotit na dovolené? Lidé se spíše ptají, kde vzít na nový fotoaparát peníze

Čím fotit na dovolené? Lidé se spíše ptají, kde vzít na nový fotoaparát peníze
zdroj: Profimedia

Prázdniny už běží v plném proudu a k dovolené, ať už ji trávíte u moře nebo třeba na horách, neodmyslitelně patří fotografování. V časech chytrých telefonů už lze fotit ledasčím, ale přiznejme si – pořádná fotka je pořádná fotka a tu bez kvalitního fotoaparátu nepořídíte.

A nemusí to být za každou cenu ta nejvybavenější zrcadlovka. Pokud si chcete jen tak fotit, solidní fotky vám poskytnou přístroje kolem deseti tisíc. A pokud vás láká opět módní focení na kinofilm, stylové fotky pořídíte i s kompakty za hubičku.

Jenomže, kde tuhle „hubičku“ v podobě několika zbytných tisíců před dovolenou najít? Leckteré úspory padnou na letenky či pobyt a na nějaký ten ucházející fotoaparát už nezbývá. Jedno řešení se naštěstí nabízí – a nepotřebujete kvůli němu studovat ani fotografické manuály. Stačí jen myslet trochu dopředu a promyslet si, kde můžete ušetřit.

Obzvlášť v teplých měsících totiž mnoho lidí zapomíná, že jim utíkají peníze v nevýhodných smlouvách na elektřinu či plyn. Někde na sluníčku u moře je snadné zapomenout, že doma zbytečně utrácíte pokaždé, když si rozsvítíte v obýváku nebo zapnete sporák. Ušetřené peníze vám třeba už během prvního roku mohou na nový foťák vydělat.

Zkontrolovat svou energetickou útratu můžete s pomocí srovnávacího webu Srovnam.cz klidně i z pláže. Web nabízí srovnání aktuálních nabídek všech dodavatelů pro vaše odběrné místo a vystačí pouze s PSČ a klidně jenom odhadem stávající spotřeby – nemusíte se nijak registrovat a tedy ani uvádět své osobní údaje.

Srovnávací web obratem vypíše dostupné nabídky a z výpisu se dozvíte nejenom jejich koncovou cenu, ale také klíčové náležitosti smluv, ke kterým se konkrétní nabídky vážou. Je totiž snadné skočit po nejnižší ceně a potom se divit: dodavatelé mohou ve smlouvách požadovat řadu přísných a ve výsledku nevýhodných podmínek. Ale díky Srovnam.cz je velmi lehce hned odhalíte.

Úspora, které lze přechodem k jinému dodavateli – a výhodnější smlouvě – dosáhnout, se podle dosavadní zkušenosti uživatelů pohybuje v řádech tisíců. Tak který fotoaparát si na letní radovánky vyberete?

Zdroje: