Dnes je pátek 27. května 2022., Svátek má Valdemar
Počasí dnes 20°C Dešťové přeháňky

Čím fotit na dovolené? Lidé se spíše ptají, kde vzít na nový fotoaparát peníze

Čím fotit na dovolené? Lidé se spíše ptají, kde vzít na nový fotoaparát peníze
zdroj: Profimedia

Prázdniny už běží v plném proudu a k dovolené, ať už ji trávíte u moře nebo třeba na horách, neodmyslitelně patří fotografování. V časech chytrých telefonů už lze fotit ledasčím, ale přiznejme si – pořádná fotka je pořádná fotka a tu bez kvalitního fotoaparátu nepořídíte.

A nemusí to být za každou cenu ta nejvybavenější zrcadlovka. Pokud si chcete jen tak fotit, solidní fotky vám poskytnou přístroje kolem deseti tisíc. A pokud vás láká opět módní focení na kinofilm, stylové fotky pořídíte i s kompakty za hubičku.

Jenomže, kde tuhle „hubičku“ v podobě několika zbytných tisíců před dovolenou najít? Leckteré úspory padnou na letenky či pobyt a na nějaký ten ucházející fotoaparát už nezbývá. Jedno řešení se naštěstí nabízí – a nepotřebujete kvůli němu studovat ani fotografické manuály. Stačí jen myslet trochu dopředu a promyslet si, kde můžete ušetřit.

Obzvlášť v teplých měsících totiž mnoho lidí zapomíná, že jim utíkají peníze v nevýhodných smlouvách na elektřinu či plyn. Někde na sluníčku u moře je snadné zapomenout, že doma zbytečně utrácíte pokaždé, když si rozsvítíte v obýváku nebo zapnete sporák. Ušetřené peníze vám třeba už během prvního roku mohou na nový foťák vydělat.

Zkontrolovat svou energetickou útratu můžete s pomocí srovnávacího webu Srovnam.cz klidně i z pláže. Web nabízí srovnání aktuálních nabídek všech dodavatelů pro vaše odběrné místo a vystačí pouze s PSČ a klidně jenom odhadem stávající spotřeby – nemusíte se nijak registrovat a tedy ani uvádět své osobní údaje.

Srovnávací web obratem vypíše dostupné nabídky a z výpisu se dozvíte nejenom jejich koncovou cenu, ale také klíčové náležitosti smluv, ke kterým se konkrétní nabídky vážou. Je totiž snadné skočit po nejnižší ceně a potom se divit: dodavatelé mohou ve smlouvách požadovat řadu přísných a ve výsledku nevýhodných podmínek. Ale díky Srovnam.cz je velmi lehce hned odhalíte.

Úspora, které lze přechodem k jinému dodavateli – a výhodnější smlouvě – dosáhnout, se podle dosavadní zkušenosti uživatelů pohybuje v řádech tisíců. Tak který fotoaparát si na letní radovánky vyberete?

Zdroje: