Dnes je neděle 29. ledna 2023., Svátek má Zdislava
Počasí dnes -1°C Oblačno

Cikánská zvěrstva. Lidé vezmou zákon do svých rukou, bojí se senátoři

Cikánská zvěrstva. Lidé vezmou zákon do svých rukou, bojí se senátoři
zdroj: Mediafax

Podle posledního průzkumu STEM se dvě pětiny obyvatel obávají Romů. Minulý týden Romové několikrát napadli příslušníky většinové populace. Politici většinou obavy občanů z Romů chápou, i když mnozí zároveň říkají, že by se nemělo paušalizovat.

Minulý týden v Ústí nad Labem dva chlapce přepadla skupina asi deseti Romů, kteří je obrali o peníze a mobily. Jeden z napadených je slepec. Slepý chlapec byl brutálně zmlácen a dostal boxerem do hlavy.

O víkendu zase po útocích Romů skončili tři lidé z Nového Boru, již dříve smutně proslulého mačetovým útokem Romů, v nemocnici. První útok se stal podle policie před novoborským kinem. Většina útočníků se vrhla na chlapce, do kterého kopali i na zemi. Skončil se zlomeným nosem, otřesem mozku a mnohočetnými ranami na hlavě, rány do obličeje dostala i dívka. Oba odvezla sanitka do nemocnice. V neděli se pak se podobný incident opakoval v Arnultovicích, odlehlejší části městečka. Nezjištěný počet útočníků přepadl mladíka z Nového Boru.

Cikánská zvěrstva

Senátor Jaroslav Doubrava z hnutí Severočeši.cz strach občanů z romského násilí naprosto chápe a obává se, že lidem dojde trpělivost. „Agresivita Cikánů jde dnes až tak daleko, že v Ústí v centru města zmasakrovali dokonce slepce. U těhle gaunerů se nedá mluvit o žádných morálních zábranách. Když takoví lidé dokážou okrást slepce či dokážou zmlátit a okrást babku, která sotva chodí. Jejich agresivita stoupá každým dnem, protože vidí, že se nebráníme, že policie je paralyzovaná a nedokáže tyto případy vyřešit a většinou to končí odložením," zlobí se senátor Doubrava.

Ten říká, že dnes přichází ke slovu generace Romů, která neví co to je práce a která chce žít pouze ze sociálních dávek. „Je to generace, která vidí, že peníze jsou v drogách a prostituci. Bohužel padá i přirozená autorita cikánských vůdců- vajdů, kteří dokázali dříve zjednat v komunitě jakýsi pořádek. Já si myslím, že lidem už dochází trpělivost a pokud policie a stát velmi rychle něco neudělají, tak se začnou vytvářet skupiny, které budou reagovat na tato zvěrstva Cikánů a dospějeme pak k pěknému průšvihu. Nevím, jestli si tohle pan policejní prezident a ministr vnitra uvědomují. Začíná se už veřejně mluvit o tom, že by měli vznikat domobrany proti cikánskému násilí. Ale myslíte si, že se můžeme lidem divit? Vždyť Cikáni už přepadají ve skupinách. Když jich deset zaútočí na jednoho člověka, tak to přece není normální," dodal senátor.

Více čtěte na Parlamentní Listy.cz