Chávez bude úřadovat ve stanu od Kaddáfího, palác dá obětem záplav

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Venezuelský prezident Hugo Chávez bude přechodně úřadovat ve stanu, který mu poslal libyjský vůdce Muammar Kaddáfí. Chce totiž uvolnit svůj úřad pro rodiny postižené nedávnými záplavami.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Chávez už do prezidentského paláce nastěhoval přes padesát rodin. Záplavy, které Venezuelu postihly začátkem prosince, si vyžádaly přes 30 mrtvých. Asi 100 tisíc lidí v jejich důsledku přišlo o domovy. 

Chávez dal příkaz postavit beduínský stan v zahradě prezidentského paláce. "Postavte tam pro mne stan, já se přestěhuji do něj. Do mé kanceláře můžeme nastěhovat 50 lůžek," řekl při návštěvě jednoho z provizorních přístřešků v Caracasu. 

Obdivuje stanování libyjského vládce

Venezuelský prezident patří k obdivovatelům Kaddáfího, který žije v Libyi ve velkém stanu. Podobný stan přivezl s sebou do Venezuely při své loňské návštěvě. 

Chávez osobně řídí záchranné práce v oblastech postižených záplavami. Byly nejhorší za minulých deset let a způsobily velké materiální škody zejména v chudinských čtvrtích Caracasu. 

Prezident slíbil, že vláda zahájí výstavbu nových bytů. V pátek pak rozšířil pravomoci ministra kultury Franciska Sesta a jmenoval ho také ministrem pro obnovu Caracasu. Výjimečný stav byl kvůli záplavám vyhlášen nejen v metropoli, ale také ve státech Miranda, Vargas a Falcón.

Tagy: záplavy stan chavez

Zdroje: ČTK