Českem se opět prohnaly bouřky. Voda strhla část domu a shazovala stromy

VIDEO - Aktuality autor: Danica Klein

V Mladé Boleslavi se v neděli kolem 19:30 po bouřce sesula opěrná zeď u domu v Pražské ulici. Nikdo nebyl zraněn, ale byla narušena statika domu, takže osm obyvatel jej muselo opustit, než bude opraven, řekl operační důstojník středočeských hasičů. Zeď pravděpodobně strhl podmáčený svah. 

Hasiči na místě záplav

Hasiči na místě záplav,zdroj: Policejnidenik.cz

"Sesula se zemina i s částí zdi na chodník před domem. Kvůli tomu byli na místo vysláni i kynologové se psy, aby ověřili, že pod sutinami nikdo není," řekl operační důstojník krajských hasičů. Naštěstí ale nikdo pod zeminou a troskami zdi nezůstal a ani v domě nebyl nikdo zraněn. 

Pád opěrné zdi však narušil statiku domu. "Přivolaný statik zakázal vstup do budovy do doby, než bude vše opraveno. Pro osm lidí z domu město zajistilo náhradní ubytování," uvedl důstojník. 

Nedělní bouřky zasáhly velkou část Čech, ve Středočeském kraji vyvolaly i lokální záplavy. V Mladé Boleslavi prudce vzrostla hladina Klenice. Přívalový déšť zatopil rampu prodejny Penny a vyřadil z provozu elektrické rozvaděče 6. základní školy, takže je celá budova bez proudu. "V důsledku to znamená, že přinejmenším v pondělí zde nemohou vařit. Škola bude ovšem normálně v provozu, výuka bude zajištěna. Pouze stravování nebude," uvedla mluvčí boleslavského magistrátu Hana Jandová Koišová. 

 

Město zřídilo krizovou linku pro obyvatele města na telefonním čísle 326 715 212. Volat na ni může podle mluvčí každý, kdo má problémy způsobené přívalem vody.

Tagy: dům Mladá Boleslav povodně 2013

Zdroje: ČTK