Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes -4°C Zataženo

Čeká nás léto bez tepla! Nejchladnější počasí za 200 let, tvrdí meteorologové

Čeká nás léto bez tepla! Nejchladnější počasí za 200 let, tvrdí meteorologové
Deštivé počasí | zdroj: ThinkStock

Podle francouzských meteorologů nás čeká velmi pochmurné léto: existuje prý sedmdesátiprocentní šance, že bude stejně chladné léto jako v roce 1816! Nepříjemné a sychravé počasí  má býti v Česku, Francii, Německu, Portugalsku, Rakousku a Španělsku.

Rok 1816 se zapsal do dějin jako tzv. "Rok bez léta". Tehdy nastala globální klimatická anomálie, která postihla celou severní polokouli.

Pokud předpověď výjde, tak to letos na plavky určitě nebude. Plánujete-li odcestovat na letní dovolenou někam k moři, možná si raději zabalte teplejší oblečení.

Za nynější chladné jaro prý může slabá sluneční aktivita a studené fronty, které nás deprimovaly už během dlouhé zimy. A i letní měsíce kvůli nim budou neobvykle mrazivé a deštivé. Podle francouzských meteorologů bude jen několik dní v červnu a červenci připomínat léto.

Srpen bude ve znamení prudkých bouřek a slunečních dní si také moc neužijeme. V září a říjnu mají být průměrné teploty vyšší a také má být méně srážek, upozornili francouzští meteorologové.

Zdroje: