Dnes je středa 3. března 2021., Svátek má Kamil
Počasí dnes 12°C Skoro jasno

Brutální vraždy v Americe nemá na svědomí jenom jeden fantom

Brutální vraždy v Americe nemá na svědomí jenom jeden fantom
zdroj: Tisková zpráva

Policisté našli na břehu moře poblíž New Yorku mrtvá těla deseti lidí. Podle nich vraždy nemá na svědomí jen jeden pachatel. Je pravděpodobné, že zarostlou oblast u dálnice považovalo za vhodný úkryt více vrahů.

"Je jasné, že oblast byla využívána nějakou dobu pro odhazování lidských těl," sdělil agentuře AP vyšetřovatel Thomas Spota. "Jakkoli je to nechutné a znepokojivé, není zde důkaz o tom, že by všechny tyto lidské pozůstatky měl na svědomí jeden mnohonásobný vrah," dodal.

Souvislost?

Vraždy čtyř žen jsou podle policistů zřejmě propojeny. Oběťmi byly prostitutky ve věku od 24 do 28 let. Všechny ženy se na internetovém inzertním serveru Craigslist dohodly na schůzce s klientem, ale nevrátily se z ní a bylo po nich vyhlášeno pátrání.

Jak informuje server novinky.cz, další nalezené oběti ale zřejmě s případem nesouvisejí. Policistům se podařilo mezi ostatky identifikovat hlavu a paže dvacetileté prostitutky, která byla zavražděna před několika lety. Už v roce 2003 policie na místě vzdáleném asi 70 kilometrů od současného nálezu objevila jiné části jejího těla.

Další obětí byl asi dvacetiletý muž asijského původu. Jedno z nalezených těl patřilo zhruba dvouletému dítěti.

Policie začala okolí pobřežní dálnice prohledávat loni po zmizení Shannan Gilbertové, která se živila jako společnice. Její tělo ale mezi nalezenými pozůstatky nebylo, píše server novinky.cz.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,140 26,240
USD 21,620 21,760
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma