Dnes je čtvrtek 5. října 2023., Svátek má Eliška
Počasí dnes 8°C Polojasno

Bobošíková šokuje. Slyšela, kdo se může stát premiérem

Bobošíková šokuje. Slyšela, kdo se může stát premiérem
Jana Bobošíková | zdroj: Mediafax

Nečasova vláda prý promarnila všechno, co se dalo. Pohodlnou většinu ve sněmovně, důvěru občanů a kašle na jakékoliv reformy. Říká to šéfka Suverenity a kandidátka na prezidentku Jana Bobošíková. Prý má i informace, koho po Nečasovi prezident jmenuje premiérem.

„Tato vláda neustále hovoří o reformách, přitom žádné reformy nedělá. Tato vláda promrhala veškerý politický kapitál, který získala při svém zvolení, kdy měla 118 hlasů. Tato vláda se utápí v nekoncepčnosti a hlavně se utápí a v podstatě je až po krk v neschopnosti pojmenovat ekonomickou realitu České republiky,“ spílá kandidátka na úřad prezidenta vládě.

Realita je podle ní taková, že zdravotnictví je zadlužené, sociální systém je zadlužený včetně důchodového účtu a Česká republika se potácí v recesi. „A deficity nadále přes veškeré takzvané proklamované reformy, které reformami nejsou, jsou stamiliardové, čili naprosto obří,“ vypočítává dále.

„Tato vláda promrhala veškerou důvěru občanů a nezískala odvahu k tomu, aby opravdu udělala důslednou reformu mandatorních výdajů, aby opravdu udělala důslednou reformu státní správy, aby opravdu udělala reformu sociálních dávek. To všechno byly jen kosmetické úpravy, a jak se nyní ukazuje, i často podložené nejrůznějšími lobbistickými tlaky, teď mám na mysli Ministerstvo práce a sociálních věcí v souvislosti s vyšetřováním odvolaného náměstka,“ říká Jana Bobošíková v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz.

Vláda prý prostě s důvěrou získanou od voličů neudělala vůbec nic prospěšného pro Českou republiku a nechce si přiznat realitu.

Věří předsedkyně Suverenita v pád vlády? „Když vidím různé články, že teď vládne hypotéková a leasingová koalice, tak si nemyslím, že se najde 120 hlasů poslanců, kteří odkývají rozpuštění Poslanecké sněmovny. Druhá věc je, že alespoň podle informací, které mám zevnitř, vládne v ODS naprostý chaos, ta neví, co má dělat,“ prozradila.

Zdroje: