Dnes je středa 25. května 2022., Svátek má Viola
Počasí dnes 13°C Občasný déšť

Bobošíková se zřejmě postaví Zemanovi a Paroubkovi

Bobošíková se zřejmě postaví Zemanovi a Paroubkovi
zdroj: tisková zpráva

K volebnímu duelu Jiřího Paroubka a Miloše Zemana se v Ústeckém kraji možná přidá i volební lídr strany Suverenita Jana Bobošíková. Bývalá moderátorka a europoslankyně to nepřímo potvrdila novinářům.

Ústecko bude před nadcházejícími sněmovními volbami patřit k nejsledovanějším regionům. A přispět k tomu zřejmě chce i Jana Bobošíková, která je suverénně nejznámější tváří politické strany Suverenita.

Zkušená politička a bývalá europoslankyně sice Parlamentním Listům kandidaturu na Ústecku přímo nepotvrdila, nicméně je jisté, že Suverenita v tomto regionu postaví do čela kandidátky ženu. „Naše heslo zde bude „Chcete změnu? Volte ženu," uvedla Bobošíková.

Sumo nebo bahno

Vnitrostranický souboj mezi dvěma Janami, Bobošíkovou a Volfovou (bývalá spolupracovnice Miloše Zemana a zakladatelka Strany důstojného života), prý proběhne buď jako zápas v bahně nebo jako souboj sumo, přičemž vítěz si to v severních Čechách podle Bobošíkové „rozdá s tlustými kluky."  „To, zda skutečně stanu v čele kandidátky, ze mě ale dnes nedostanete," dodala tajemně Bobošíková s tím, že informaci zveřejní až ve „strategicky vhodný okamžik."

Kolik bude stát kampaň? Tajemství

Bobošíková tajnůstkařila i otázce konkrétní podoby volební kampaně a její odhadované ceny. „To si s dovolením necháme pro sebe, nicméně kampaň startuje už za týden, 22. ledna v Mostě," oznámila.

Strana Suverenita se chce profilovat jako středový politický subjekt, nicméně s radikálními požadavky. Například požaduje na snížení počtu ministrů na dvanáct, redukci platů ústavních činitelů na polovinu, propadnutí veškerého majetku v případě prokázání korupčního jednání či zrušení financování činnosti politických stran.

Všechny tyto kroky podle Bobošíkové přinesou dostatečné úspory na to, aby mohlo dojít k zásadní reformě sociálního systému, který bude zvýhodňovat „slušné a pracovité lidi." Těch by k volbám mohlo podle političky přijít dost na to, aby Suverenitu katapultovaly do parlamentu.

„V tomto věřím Petru Hannigovi, zatímco agentury nám před volbami do europarlamentu dávaly 0,5 procenta, on hovořil o čtyřech procentech, dostali jsme dokonce skoro 4,5. V parlamentních volbách čekáme okolo deseti procent," dodala Bobošíková.

                                                                                                                             www.parlamentnilisty.cz