Obama salutoval s kelímkem v ruce a vysloužil si tvrdou kritiku

VIDEO - Aktuality autor: Petr Kubec

Americký prezident Barack Obama při vystupování z letadla letmo zasalutoval příslušníkům námořnictva. Okamžitě si vysloužil kritiku za neuctivé chování k vojákům - nejen, že bylo jeho zasalutování skutečně 'letmé', prezident při něm navíc v pravé ruce držel kelímek od kávy. Video zveřejnil Bílý dům na svém Instagramu.

Barack Obama

Barack Obama,zdroj: Isifa.com

Scéna se podle britského deníku The Daily Telegraph odehrála nedlouho poté, co americký prezident před novináři v Bílém domě komentoval zahájení náletů americké armády a jejich spojenců na islamisty v Sýrii. Obama ihned poté nastoupil do vrtulníku a odletěl do New Yorku, kde se účastní zasedání Valného shromáždění OSN.

Zveřejněných záběrů hned využili američtí republikáni a jak se dalo předpokládat, nešetřili kritikou, doplnil britský list. Videozáznam nazvali "tím nejabsurdnějším videem prezidenta Obamy, které jsme kdy viděli". Na komunitní síti Twitter se pak objevily komentáře, že jde o "neuctivé chování" vůči vojákům.

Jak ale mnozí upozornili, Obama určitě nebyl jediným, kdo nezasalutoval přesně podle vojenských pravidel. Například jeho předchůdce George Bush mladší kdysi zdravil vojáky se svým psem Barneym v ruce a rovněž to jako salutování moc nevypadalo.

Tagy: USA armáda zajimavosti Spojené státy americké Barack Obama

Zdroje: ČTK,YouTube