Dnes je sobota 23. ledna 2021., Svátek má Zdeněk
Počasí dnes 3°C Občasný déšť se sněhem

Bartákův žalobce: Jasno přinese už brzy bývalý rozvědčík

Bartákův žalobce: Jasno přinese už brzy bývalý rozvědčík
zdroj: Archiv

Dozorující státní zástupce v korupčním skandálu exministra obrany Martina Bartáka Dušan Táborský čeká na výslech bývalého šéfa Vojenského zpravodajství Miroslava Krejčíka. Podle Táborského může příští týden přinést zlom ve vyšetřování.

"Pořád je vedeno prověřování, jsou vyslýcháni svědci, kteří mají k případu co říct. Policejní tým s názvem Tatra byl posílen o dva další policisty z ostravského útvaru odhalování finanční kriminality," informoval ParlamentníListy.cz Táborský s tím, že tým je pětičlenný.

Smyčka se utahuje?

Podezření z korupce v souvislosti s údajně zmanipulovanou armádní zakázkou na nákup terénních automobilů Tatra kromě exministra obrany Martina Bartáka čelí i další dva lidé. Podle informací ČTK jsou jimi představitel společnosti Praga Petr Ptáček a podnikatel zajišťující zbrojní zakázky Michal Smrž.

Nepřímo to dokladuje i vyjádření Táborského před pár dny pro ParlamentníListy.cz. Uvedl tehdy, že ve vyšetřování skandálu musel pátrat i v cizině. Dokonce prošetřoval aktivity až tří lidí, zda nejednali ve shodě. Tento týden proběhl výslech jedné z těchto osob.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,450 21,570
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma