Dnes je středa 25. května 2022., Svátek má Viola
Počasí dnes 19°C Občasný déšť

Bárta útočí na MfD: Ještě přijdou s tím, že papám děti a psy

Bárta útočí na MfD: Ještě přijdou s tím, že papám děti a psy
zdroj: Mediafax

Boj o post předsedy Věcí veřejných se rozhořel naplno. Nejsledovanějšími kandidáty jsou dosavadní předseda Radek John a Vít Bárta, který je za neformálního lídra Véček označován už dávno.

Proti Bártovi jdou média i jeho vlastní žena. Za předsedu ho nechce ani další adeptka na předsednický post Karolína Peake. On sám čeká, že v novinách ještě přijde titulek - Bárta papá děti.

„Svůj hlas dám sobě," prohlásila předsedkyně poslaneckého klubu Věcí veřejných Karolína Peake. Strana pod jejím vedením by se měla snažit prosazovat, aby se z Věcí veřejných stala silná středová strana. „Strana, která bude přistupovat k problémům bez zaujatosti a s přihlédnutím k názorům odborníků. Strana, která bude hledat taková řešení, která vydrží a budou nejméně bolet," řekla ParlamentnímListům.cz Peake svoji vizi.

Chci slušnou politiku, ale...

„Chci uplatňovat politiku bez stálého vymezování. Politiku, v níž slušnost, zásadovost, styl a elegance bude mít větší váhu než hulvátství, pomluvy, intriky a pokrytectví," říká Peake rezolutně, ale nejistě dodává: „Nevím, jestli s takovou politikou lze obstát, rozhodně to ale chci zkusit."

Celý článek na ParlamentniListy.cz