Bárta rezignoval na funkci ministra, chce být ale předsedou VV

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Ministr dopravy Vít Bárta v pátek odpoledne předá premiérovi Petru Nečasovi svou rezignaci na funkci, aby ji předal prezidentovi. Nechce prý zatěžovat akceschopnost vlády v době reforem a poškozovat Věci veřejné. Novou šéfkou poslaneckého klubu VV je Karolína Peake.

Bárta oznámil svou rezignaci v pátek. Potvrdil ale zároveň svou kandidaturu na předsedu strany.

Karolína Peake je novou předsedkyní poslaneckého klubu. Rozhodli o tom poslanci a informoval předseda strany a ministr vnitra Radek John. Peake nahradila Kristýnu Kočí, která byla ve čtvrtek vyloučena nejen z klubu, ale i ze strany. V koaličních jednáních ve formátu K9 budou nyní Věci veřejné zastupovat John, Peake a Bárta, oznámila nová šéfka poslaneckého klubu.

Bárta: Na funkci nelpím, když nemůžu prosazovat, co jsem chtěl

"Chci dostát svým slovům, že na funkci nelpím v případě, že nebudu schopen plně prosazovat to, s čím jsem do vlády vstupoval," prohlásil Bárta. V současné době čelí nařčení několika svých bývalých spolustraníků, že se je pokoušel uplácet, aby například mlčeli o stranickém financování. Bárta nyní tvrdí, že šlo jen o půjčky, přestože původně předání peněz komukoli ze strany popíral.

O předsednictví nejmenší vládní strany se chce ucházet prý i proto, aby očistil své jméno od "nepředložených nařčení" i cílené diskreditační kampaně posledních dní. Za "brutálními nařčeními" ze strany někdejších kolegů z poslaneckého klubu Kristýny Kočí, Jaroslava Škárky a Stanislava Humla podle něj může stát stavební lobby, příslib lepší politické budoucnosti či "zraněné, přemrštěné ambice". 

"Těchto nařčení se nebojím a budu nadále postupovat tak, jak jsem zvyklý - to znamená otevřeně a zejména s ohledem na potřeby celku, nikoliv své osoby," dodal Bárta.

Tagy: bárta rezignace vv ministr

Zdroje: ČTK