Pracovníci OSN našli za den v Pobřeží slonoviny sto obětí násilí

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Pracovníci OSN našli za uplynulý den na třech různých místech Pobřeží slonoviny přes sto mrtvol. Některé z obětí byly upáleny za živa, jiné vhozeny do studně. Podle agentury Reuters to v pátek oznámil Úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva.

Mluvčí úřadu Rupert Colville uvedl, že by se mohlo jednat o oběti etnického násilí. Těla byla nalezena na západě země ve městech Guiglo a Duekoue. 

U Duekoue, kde již dříve pracovníci OSN nalezli 229 těl, dnes objevili dalších 40 těl. Podle mluvčího Ruperta by se mohlo jednat "o oběti liberijských žoldáků". U 60 lidí nalezených u města Guiglo se nejedná pouze o občany Pobřeží slonoviny, ale i dalších západoafrických zemí, upřesnil. 

Masakry na denním pořádku

Jednotky Allasaneho Ouattary, mezinárodně uznávaného prezidenta Pobřeží slonoviny, již byly obviněny z rozsáhlých masakrů během jejich rychlého postupu ze severu země, uvádějí podle agentury AFP různé humanitární organizace. 

V souvislosti s nárůstem násilí vyzvaly světové humanitární agentury k otevření humanitárních cest do Pobřeží slonoviny. Mise OSN informovala, že rozdala v Duekoue tisícům lidí potraviny na šest dní.

Tagy: násilí valka OSN

Zdroje: ČTK