Autobus pražské MHD se srazil s nákladním automobilem, osm lidí zraněno

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

V Průmyslové ulici v Praze se dnes v poledne srazil autobus MHD s nákladním autem. Zraněno bylo osm lidí. Doprava v Průmyslové byla u spalovny Malešice ve směru na Prahu 4 asi na čtyři hodiny omezená a tvořily se kolony. Další nehoda blokovala zhruba dvě hodiny sjezd z Pražského okruhu na D1 u Říčan. Pro těžce zraněného řidiče tam musel letět vrtulník, uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Nehoda v Průmyslové ulici se stala zhruba ve 12:00.  "Řidič autobusu narazil zezadu do nákladního auta, které zastavilo na červenou. To potom ještě narazilo do dalšího nákladního vozu stojícího v křižovatce," sdělila mluvčí. Řidiče museli z autobusu vyprostit hasiči, zraněno bylo také sedm cestujících, z toho dva středně těžce. "Všech osm zraněných jsme převezli do pražských nemocnic," řekla mluvčí pražských záchranářů Jiřina Ernestová. Průmyslová byla ve směru na Prahu 4 průjezdná jen jedním pruhem, policie odkláněla dopravu do Teplárenské ulice. Úsek byl zcela zprůjezdněn zhruba v 16:00.

Také nehoda na 76. kilometru Pražského okruhu se stala okolo 12:00. Řidič vyjížděl na D1, nezvládl řízení a narazil do dodávky. Utrpěl těžká zranění a musel být vrtulníkem přepraven do jedné z pražských nemocnic. Sjezd byl znovu zprůjezdněn asi po dvou hodinách.

Tagy: havárie autobus mhd doprava

Zdroje: ČTK