Auto v Praze spadlo z deseti metrů na střechu. Řidič přežil

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Z asi desetimetrové výšky se zřítilo dnes po poledni v Praze u Čechova mostu osobní auto, které při nehodě prorazilo zábradlí. Přestože vůz dopadl na střechu, řidič utrpěl zřejmě jen lehký otřes mozku. Dokonce se sám vyprostil z auta před příjezdem záchranářů. Oznámily to mluvčí zdravotnické záchranné služby a policie. 

Nehoda se stala na nábřeží Edvarda Beneše. "Osmadvacetiletý řidič s největší pravděpodobností nedodržel bezpečnou vzdálenost za vozidlem, které nečekaně brzdilo před překážkou. Aby se vyhnul střetu, strhnul řízení, prorazil však zábradlí," popsala havárii policejní mluvčí Jana Rösslerová. 

Mladík měl štěstí, že auto se sice obrátilo při pádu střechou dolů, ale zaseklo se mezi pevnou konstrukcí na břehu řeky a sloupem lávky, která vede nahoru k silnici. Kabina tak z větší části zůstala ve vzduchu, poškozena byla především zadní část auta a přední kapota. 

"Řidič neměl zjevné zranění, utrpěl ale zřejmě lehký otřes mozku. Po ošetření na místě byl převezen do nemocnice k odbornému vyšetření," řekla mluvčí záchranky Jiřina Ernestová.

Tagy: autonehoda Praha záchranáři

Zdroje: ČTK