Aplikaci WhatsApp na bezplatné smsky používá půl miliardy lidí

- Aktuality autor: Alina Holušová

Mobilní aplikaci WhatsApp, která slouží k zasílání bezplatných textových zpráv, v současné době používá 500 milionů lidí po celém světě. Jde přitom o aktivní uživatele. Když v únoru Facebook oznámil, že aplikaci kupuje, používalo WhatsApp 450 milionů lidí a za posledních několik měsíců počet uživatelů rychle stoupl. Nejrychleji jich přibývá v Indii, Rusku, Brazílii a Mexiku. 

Mobilní aplikace WhatsApp

Mobilní aplikace WhatsApp,zdroj: Isifa.com

Uživatelé prostřednictvím aplikace posílají desítky miliard textových zpráv a stovky milionů fotografií denně.

"Naši uživatelé sdílejí 700 milionů fotografií a 100 milionů videí každý den," upřesňuje zakladatel WhatsAppu Jan Koum. "A to se teprve rozjíždíme," dodává.

Facebook v únoru oznámil, že se dohodl na převzetí společnosti WhatsApp za 19 miliard dolarů (téměř 380 miliard Kč). Vedoucí představitelé obou podniků uvedli, že WhatsApp bude dál fungovat nezávisle, a slíbili, že zůstane bez reklam.

WhatsApp umožňuje lidem posílat textové zprávy mezi mobily nejrůznějších značek prostřednictvím připojení přes internet a vyhnout se tak poplatkům účtovaným mobilními operátory.

WhatsApp, jejíž název je odvozen od anglických výrazů pro aplikaci a pro otázku 'Co je nového?', založili ukrajinský přistěhovalec Jan Koum, který nedokončil vysokou školu, a bývalý student Stanfordovy univerzity Brian Acton.

Tagy: Facebook komunikace sms mobilní telefony aplikace WhatsApp

Zdroje: ČTK,The Verge