Americký exprezident Bush starší oslaví 90. narozeniny skokem z letadla

- Aktuality autor: Petr Kubec

Své 90. narozeniny se rozhodl George H.W. Bush, bývalý americký prezident, oslavit seskokem na padáku. "V Maine je nádherný den, vlastně dost krásný na seskok s padákem," napsal Bush starší na Twitteru. Exprezident už takto oslavil i své pětaosmdesáté, osmdesáté a pětasedmdesáté narozeniny.

George H.W. Bush

George H.W. Bush,zdroj: Getty Images

Exprezident, který má potíže s nohama, tak dodrží slib, který učinil před pěti lety. Tehdy prohlásil, že svou devadesátku oslaví s padákem. Bush starší zamýšlí skočit z helikoptéry v tandemu s vysloužilým příslušníkem amerických výsadkářů, uvedl exprezidentův mluvčí Jim McGrath. Seskok se uskuteční poblíž Bushova letního sídla ve státě Maine.

Agentura AP poznamenala, že oznámení o netradiční oslavě bylo drženo v tajnosti až do poslední chvíle. Částečně prý kvůli tomu, aby si Bush mohl dobrodružství rozmyslet. McGrath ale řekl, že Bush má rád překvapení i adrenalin.

Bush poprvé vyskočil z letadla během druhé světové války, když jeho letoun byl na Pacifikem sestřelen. Později se rozhodl pro seskok k 75. narozeninám a následně takto slavil životní jubilea v pětiletých intervalech. Celkem má podle AP na kontě sedm seskoků, dnes k nim přibude osmý.

George H.W. Bush oslavil i své 80. narozeniny skokem z letadla (2004)

George H.W. Bush oslavil i své 80. narozeniny skokem z letadla (2004),zdroj:Getty Images

Tagy: narozeniny USA výročí parašutista exprezident

Zdroje: ČTK