Američané chtějí bojovat s obezitou pomocí vložek do bot a chytrých tlačítek

- Aktuality autor: Alina Holušová

Americké úřady investují více než dva miliony do zařízení, které mají - jak tvrdí vláda - pomoct s bojem proti obezitě. Jde o chytré vložky do bot, které mají Američanům hlídat váhu, a zařízení eButton monitorující množství přijatých kalorií. 

Americká vláda by možná udělala lépe, kdyby peníze investovala do propagace pohybu a sportu; ilustrační snímek

Americká vláda by možná udělala lépe, kdyby peníze investovala do propagace pohybu a sportu; ilustrační snímek , zdroj: ThinkStock

Vložky SmartMove se synchronizují s mobilní aplikací, která ukazuje veškeré údaje v reálném čase. Jejich majitel díky nim získá přehled jak o své aktuální váze, tak i o průběžné spotřebě energie, tedy o množství vydaných kalorií. 

Zařízení eButton se silným mikroprocesorem zase poskytne nositeli přehled nejen o vydané, ale i spotřebované energii. "Elektronické tlačítko" bude zaznamenávat tělesné změny během příjmu potravy a také při kouření. Zařízeni bude zároveň propojeno s databází Agentury pro ochranu životního prostředí. 

"Chytré tlačítko" se stejně jako vložky do bot bude synchronizovat s mobilním telefonem, což "umožní výzkumníkům monitorovat operační status zařízení eButton na dálku v reálném čase." 

Vložky i eButton by se měly začít prodávat ještě letos. 

Tagy: Spojené státy americká vláda zajímavosti a kuriozity zdraví a životní styl obezita v USA americká společnost

Zdroje: Vlastní,The Washington Free Beacon