Dnes je pondělí 30. ledna 2023., Svátek má Robin
Počasí dnes -2°C Občasný déšť se sněhem

Američané chtějí bojovat s obezitou pomocí vložek do bot a chytrých tlačítek

Američané chtějí bojovat s obezitou pomocí vložek do bot a chytrých tlačítek
Americká vláda by možná udělala lépe, kdyby peníze investovala do propagace pohybu a sportu; ilustrační snímek | zdroj: ThinkStock

Americké úřady investují více než dva miliony do zařízení, které mají - jak tvrdí vláda - pomoct s bojem proti obezitě. Jde o chytré vložky do bot, které mají Američanům hlídat váhu, a zařízení eButton monitorující množství přijatých kalorií. 

Vložky SmartMove se synchronizují s mobilní aplikací, která ukazuje veškeré údaje v reálném čase. Jejich majitel díky nim získá přehled jak o své aktuální váze, tak i o průběžné spotřebě energie, tedy o množství vydaných kalorií. 

Zařízení eButton se silným mikroprocesorem zase poskytne nositeli přehled nejen o vydané, ale i spotřebované energii. "Elektronické tlačítko" bude zaznamenávat tělesné změny během příjmu potravy a také při kouření. Zařízeni bude zároveň propojeno s databází Agentury pro ochranu životního prostředí. 

"Chytré tlačítko" se stejně jako vložky do bot bude synchronizovat s mobilním telefonem, což "umožní výzkumníkům monitorovat operační status zařízení eButton na dálku v reálném čase." 

Vložky i eButton by se měly začít prodávat ještě letos. 

Zdroje: