Advokátka Samková překvapivě o Kalouskovi a průšvihu TOP 09

- Aktuality autor: Danica Klein

Policejní prezident a ministr financí si nemají co vyčítat, říká v rozhovoru advokátka a zastupitelka za TOP 09 Klára Samková. Ta navíc nesouhlasí s hodnocením politologů, že by strana bez Miroslava Kalouska neexistovala.

zdroj: Mediafax

Soudy a hodnocení nad tím, jak to ve skutečnosti bylo s telefonátem Kalouska a Lessyho je mnoho. Advokátka Klára Samková navíc míní, že by ministr Kalousek měl víc starat o svůj resort a zbytečně nekomentovat nepodstatné věci.

„Myslím si, že pánové si nemají moc co vyčítat,“ komentuje Samková hovor šéfa státní pokladny s policejním prezidentem. „Především bych chtěla říct, že považuji za normální, že si vysocí státní představitelé telefonují. A volají si třeba vyšetřovatelé a obvinění, nebo vyšetřovatelé a svědci, případně si posílají emaily. Když se třeba chtějí domluvit na výslech či jakýkoli jiný úkon, tak dokonce i u soudu, podotýkám u slušných soudů, kterých si jako advokáti vážíme, tak je zvykem, že zavolají a zeptají se, zda tam třeba není kolize s termínem konání. Takže v tomhle já nevidím žádný problém,“ řekla redakci ParlamentníchListů.cz známá advokátka.

Chování Kalouska a Lessyho budí rozpaky

„A co se týká třeba stýkání mimo služební záležitosti, tak k tomu mám jedno pěkné usnesení Ústavního soudu, kdy paní soudkyně Janů se v jednom případě chtěla sama vyloučit kvůli tomu, že se se mnou setkala na nějakých společenských akcích. Její kolegové jí řekli, že tohle není možné, protože, kdyby se všichni měli navzájem hlídat, aby se s někým náhodou někde nesetkali, tak by to vedlo k úplné společenské izolaci,“ uvádí pro ilustraci příběh z vlastní praxe.

Tagy: policie výroky kauza casa telefonaty dukazy