Advokát Jansta chce žalovat Topolánka. Kvůli Opencard

- Aktuality autor: red

Nevydařený projekt Opencard se stal noční můrou pražského primátora Pavla Béma. Strašit bude ale možná i další, například předsedu ODS Mirka Topolánka. Za jeho výroky ho chce žalovat advokát Miroslav Jansta.

zdroj: Archiv

Mirek Topolánek se měl podle pražského advokáta Jansty omluvit za výroky, že je zapleten do projektu Opencard. Topolánkova omluva však dosud Janstovi nedorazila, a ten tak uvažuje o tom, že ho bude žalovat.

Topolánek by před soudem musel dokázat, že je Jansta do projektu "karty Pražana" skutečně zapleten. Právník už má žalobu připravenou.

Jansta se na Topolánka zlobí kvůli jeho výroku v diskuzi v České televizi. Tam Topolánek prohlásil: "Opencard je typický, já tomu říkám double Jan, to je Janoušek (lobbista a přítel primátora Pavla Béma napojený na magistrát), Jansta (advokát a lobbista spojovaný s ČSSD a některými lidmi z ODS)." Šéf ODS pak ještě dodal, že bez zmíněných lobbistů se v metropoli nic nehne.

Jansta: Nemám jinou možnost než Topolánka žalovat

"Nemám jinou možnost, než se bránit žalobou. S Opencard nemám nic společného a výroky pana Topolánka mě profesně poškozují," uvedl Jansta pro server Aktuálně.cz.

Advokát Miroslav Jansta je spojován zejména s ČSSD a jejím předsedou Jiřím Paroubkem. V minulosti policie vyšetřovala stomilionovou odměnu, kterou Janstova kancelář obdržela za pomoc při uzavření kontraktu mezi ČSOB a Českou poštou. Nic jí však nebylo dokázáno.

                                                                                                               www.parlamentnilisty.cz

Tagy: opencard topolánek