V dozorčí radě ČEZ bude prý sedět exministr Kohout
17. 11. 2010 – 14:11 | Zpravodajství | Jakub Procházka
V dozorčí radě energetické společnosti ČEZ má usednout také bývalý ministr zahraničí a nneúspěšný kandidát na senátorské křeslo Jan Kohout (ČSSD).
Informuje o tom server Týden.cz, kterému nominaci Kohouta do dozorčí rady ČEZ za ČSSD potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje. Kohout byl ministrem zahraničí v úřednické vládě premiéra Jana Fischera.
"V tuto chvíli nemám k této informaci co sdělit," odpověděl Kohout serveru Týden.cz na dotaz ohledně nominace do dozorčí rady ČEZ. Podle informací serveru Týden.cz jednal v úterý o nominaci do dozorčí rady ČEZ Kohout s úřadujícím předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou.
Před působením v úřednické vládě zastával Kohout post náměstka na ministerstvu zahraničních věcí pod Karlem Schwarzenbergem, který se na ministerstvo vrátil po letošních volbách do poslanecké sněmovny. Podle pondělního deníku Právo dostal Kohout nabídku postu velvyslance na Ukrajině.
Říman i Janota si přijdou na sto tisíc
Týden.cz připomíná, že členové dozorčí rady ČEZ budou zvoleni na mimořádné valné hromadě společnosti 22. listopadu. Za členy budou potvrzeni bývalý ministr průmyslu a obchodu Martin Říman a bývalý ministr financí Eduard Janota, které navrhla ODS a TOP 09. Dalším kandidátem do dozorčí rady za TOP 09 má být Zdeněk Hrubý, který je v dozorčí radě ČEZ od roku 2007.
"Předsedou dozorčí rady bude opět Říman a místopředsedou Janota. Odměna pro Římana bude 105 tisíc korun za měsíc plus životní kapitálové pojištění. Janota má ve smlouvě zveřejněné na stránkách ČEZ uvedenou měsíční odměnu 84000 korun a rovněž pojištění," uvedl server Týden.cz, podle kterého členům dozorčí rady ČEZ přísluší rovněž podíly na tantiémách, pokud jsou odsouhlaseny valnou hromadou.