Dnes je čtvrtek 26. května 2022., Svátek má Filip
Počasí dnes 21°C Oblačno

Zubová se nevzdává. Půjde do senátního boje proti Talmanové

Zubová se nevzdává. Půjde do senátního boje proti Talmanové
zdroj: Mediafax

Poté, co byla poslankyně Olga Zubová vyškrtnuta z volitelného místa pražské kandidátky sociální demokracie do parlamentních voleb, chce rozjet svou senátorskou kariéru.

Poslankyně a šéfka Demokratické strany zelených (DSZ) Olga Zubová, kterou sociální demokracie stáhla z volitelného místa pražské kandidátky, zřejmě bude kandidovat do Senátu.

O místo v horní komoře parlamentu se chce ucházet na Kutnohorsku, kde by tak bojovala mj. proti Lucii Talmanové (ODS).

„Rozhodnutí sociálních demokratů nás sice překvapilo, ale respektujeme je. DSZ předpokládá, že spolupráce bude i nadále pokračovat, nikoliv však na parlamentní úrovni, ale především ve vybraných odborných oblastech," řekla Zubová s tím, že vzhledem k době, která zbývá do podání kandidátek, nelze připravit samostatnou kandidátku DSZ pro květnové parlamentní volby.

„DSZ se nyní plně soustředí na přípravu účasti v komunálních a senátních volbách," řekla Zubová s tím, že místo parlamentních voleb uvažuje o kandidatuře do senátu v kutnohorském regionu.

Zubová na socialisty nezanevřela

Na ČSSD totiž nezanevřela ani přesto, že byla vyškrtnuta z kandidátky. „Během spolupráce s lidmi ze sociální demokracie jsem měla příležitost poznat mnoho kvalitních osobností, se kterými jsem našla společnou řeč nejen v politických otázkách, ale i na osobní úrovni. Vzešla z toho mnohá přátelství, která budou určitě pokračovat i nadále. Z politiky by se neměl ztratit lidský rozměr," uvedla Zubová, která byla členkou sociální demokracie, Strany zelených a nyní i Demokratické strany zelených.

Předsednictvo ČSSD minulý týden rozhodlo, že v čele pražské kandidátky pro květnové volby do sněmovny bude ministr vnitra úřednické vlády Jana Fischera Martin Pecina. Z kandidátky metropole tak vypadla Zubová, která na jaře pomohla sociálním demokratům svrhnout Topolánkovu vládu.

                                                                                                                        www.parlamentnilisty.cz