Dnes je úterý 17. května 2022., Svátek má Aneta
Počasí dnes 19°C Dešťové přeháňky

Méně krást, pak budou peníze na kampaň, radí Tvrdík ODS

Méně krást, pak budou peníze na kampaň, radí Tvrdík ODS
zdroj: tisková zpráva

ČSSD si prý může náročnou kampaň dovolit díky volebním výsledkům. Ze stejného důvodu musí ODS letos šetřit. Mají méně krást, nemuseli by pak řešit finanční problémy, vzkazuje Jaroslav Tvrdík občanským demokratům.

Socialisté jsou podle Jaroslava Tvrdíka doslova dojati péčí Ivana Langera o náklady na sobotní programový sjezd. Nebyl prý drahý, hodně ušetřila dokonalá technika teplického Krušnohorského divadla.

„Většina těch prezentací byla digitálních, divadlo je navíc tak dobře vybavené, že jsme nemuseli nic stavět, vše tam už bylo," obhajuje Tvrdík údajně nízkou cenu za sobotní pronájem. Investice se vyplatila několikanásobně, vstupy na ČT 24 prý sledovalo čtyřikrát více diváků než srovnatelnou konferenci ODS, použil Tvrdík formulaci známou z televizních reklam.

Na volbách vyděláme

Podobně dobrou investicí budou podle Tvrdíka i volby. ČSSD si prý může klidně dovolit utrácet za kampaň, skončí totiž zcela určitě se ziskem. „Máme prognózovaný výsledek ODS, při dvaceti procentech nedostanou více než 100 milionů korun, ČSSD při více než třiatřiceti procentech může realisticky počítat se 180 miliony korun," počítá Tvrdík.

Takový zisk by znamenal, že ČSSD bude po volbách dvacet milionů v plusu. 160 milionů z centrály ale nebudou definitivní náklady na kampaň, své do ní vloží jak jednotliví kandidáti, tak i okresní a krajské organizace. I ty se, soudě podle Tvrdíkových slov, koupou v penězích.

Volby jsou skvělá investice, vysvětlil Tvrdík

„Kraje a okresy mají peníze, logika je jednoduchá, stačí se podívat na výsledky krajských a senátních voleb 2008," říká volební manažer ČSSD. Socialisté dostanou za svých 23 senátorů 124 milionů korun, ODS za tři senátory získá 16 milionů korun. Stejně tak u krajských zastupitelů. „Za ty naše dostaneme 280 milionů korun, ODS za svých 180 krajských zastupitelů získá 180 milionů korun. Obojí znamená rozdíl 200 milionů," vypočítal Tvrdík.

Občanští demokraté jsou tak podle Tvrdíka ve stejné situaci, jako jeho ČSSD před několika lety. "I my jsme záviděli ODS, když měla modrého prezidenta, modrý Senát, většinu ve sněmovně a pětkrát vyšší příjmy než my. A je to jejich chyba, že o ně přišli. Mají mít kvalitní program pro občany, lídry, kteří jej dokážou prezentovat, nemají tolik krást a pak nám nemusí závidět prostředky na kampaň," pokáral Tvrdík ODS.

„Vzhledem k jejich volebním prognózám se ani nedivím, že jim nikdo nechce půjčit," neodpustil si závěrem poznámku volební manažer sociálních demokratů.

                                                                                                                        www.parlamentnilisty.cz