Dnes je úterý 1. prosince 2020., Svátek má Iva
Počasí dnes -3°C Oblačno

Zorganizuje největší porevoluční demonstraci a pak jde s Kalouskem na pivo!

Zorganizuje největší porevoluční demonstraci a pak jde s Kalouskem na pivo!
zdroj: Mediafax

VÍME PRVNÍ Předseda ČMKOS Jaroslav Zavadil bude muset vysvětlovat pivo, které si dal s ministrem financí Miroslavem Kalouskem poté, co se mu podařilo naplnit Václavské náměstí sto tisíci demonstranty. Ostatní odborářští bossové považují schůzku přinejmenším za nevhodnou.

Kritika sociálně nespravedlivých reforem,  požadavek demise stávající vlády a vypsání nových voleb. To je v kostce sobotní ohnivý projev šéfa ČMKOS Jaroslava Zavadila na Václavském náměstí. Ten se po ukončení nejpočetnější demonstrace od listopadu 1989 odebral do budovy Českého rozhlasu, kde své postoje následně rozebíral s moderátorem Martinem Veselovským. Po vystoupení se Zavadil rozhodl zchladit žáhu a dal si pivo (piva) s Miroslavem Kalouskem, což bude mít ještě dohru.

Nad schůzkou kroutí hlavou předseda odborového svazu KOVO Josef Středula. „My jsme o tom s panem Zavadilem mluvili, ta schůzka se uskutečnila po odvysílání pořadu a pan Zavadil mě ujistil, že s panem Kalouskem řešili pracovní věci, obsah rozhovoru nebyl tedy přátelský. Každopádně podle mě by bylo lépe, kdyby se schůzka vůbec neuskutečnila, pan Zavadil to bude muset všem vysvětlit,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Středula. Celá anabáze se podle předsedy nejpočetnější odborové organizace bude řešit po neděli.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,180 26,260
USD 21,880 22,000
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma