Ženu vyhodili z práce poté, co si smazala 'šmírovací' aplikaci

- Aktuality autor: roj

Myrna Ariasová z Kalifornie požaduje od svého bývalého zaměstnavatele odškodné půl milionu dolarů (17,2 milionu korun) za to, že ji vyhodil poté, co si ze služebního telefonu smazala aplikaci umožňující sledovat ji 24 hodin denně. Informovala o tom stanice CNN.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek , zdroj: ThinkStock

Šestatřicetiletá svobodná matka dala ke kalifornskému soudu žalobu s tím, že firma Intermax narušila její soukromí a protiprávně jí dala výpověď.  

U společnosti Intermaxu, která zprostředkovává převod peněz do Latinské Ameriky, začala pracovat loni v únoru jako regionální obchodní manažerka. Protože v popisu práce měla schůzky s klienty napříč celou střední Kalifornií, chtěla mít společnosti nad jejími cestami kontrolu.

Podle žaloby si musela po dvou měsících od nástupu nainstalovat aplikaci, která funguje ve stylu mobilních píchaček. Kromě docházky ale pomocí GPS sleduje i polohu zaměstnance. Telefon s aplikací jim prý firma nakázala mít neustále u sebe.

Ariasová si údajně nebezpečí toho, že ji může nadřízený sledovat nonstop, uvědomila poté, co zažertoval o tom, jakou rychlostí ten den jela. Aplikaci si pak hned z telefonu smazala, stejně jako její kolega. Oba firma pár dní na to vyhodila.

"Dotklo se jí, že ji aplikace může sledovat i v soukromí, kdy je sama doma s dětmi. Co zaměstnavateli do toho, jestli jdu navštívit babičku nebo do baru?" říká Ariasina právnička Gail Glicková.

Tagy: Spojené státy americké zajímavosti a kuriozity americká justice informační technologie

Zdroje: CNN