Žena po třech týdnech prohrála svůj boj s otravou. Je 25. oběť metylalkoholu

- Aktuality autor: Michal Polák

Na otravu metylalkoholem dnes zemřel v nemocnici v Havířově na Karvinsku pětapadesátiletý pacient. V nemocnici ležel od 3. září, jeho stav byl od počátku velmi špatný. Dnes to řekl náměstek ředitele nemocnice pro léčebnou péči Jaroslav Lux. Jedná se o 15. oběť jedovatého alkoholu v Moravskoslezském kraji, 25. v celé České republice. Policie navíc prošetřuje podezřelé úmrtí dalšího muže v Ostravě. 

Lux řekl, že muž se do havířovské nemocnice dostal pozdě. "Jeho stav už byl velmi špatný, byl přivezen s poruchami vědomí i zraku," řekl Lux. Pacient měl podle něj v té době metanol v těle pod hranicemi toxicity, protože už se přeměnil na kyselinu mravenčí, což prokázaly po několika dnech laboratorní testy. Muž patřil do první vlny lidí otrávených jedovatým alkoholem. Alkohol zřejmě pil s dalším mužem, jenž byl nalezen v bytě už mrtvý. 

Městská nemocnice Ostrava dnes přijala dalšího pacienta s otravou metylalkoholem. "Šedesátiletý muž je ve vážném stavu a dostal norský lék Fomepizol," řekl dnes mluvčí nemocnice Jiří Maléř. U hospitalizovaného muže bylo zjištěno 0,79 promile metylalkoholu. "Bude připojen na umělou ledvinu," řekl Maléř. Dodal, že muž je nyní na metabolické JIP, ještě během dnešního dne však bude přeložen na ARO. 

Další oběť v Ostravě

Další obětí série otrav závadným alkoholem by mohl být šedesátiletý muž, jehož úmrtí od dnešního rána prověřuje ostravská policie. Muž byla nalezen dnes okolo 07:15 v jednom z ostravských bytů. "Kriminalisté jsou stále v terénu, z prvních informací však nyní vyplývá, že muž popíjel alkohol. Případnou intoxikaci budeme schopni potvrdit až po provedené pitvě," řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. 

Soud během víkendu poslal do vazby v souvislosti s otravami metylalkoholem další čtyři obviněné. Z 24 obviněných v kraji již soud poslal 15 lidí do vazby. Mezi stíhanými jsou i čtyři ženy. 

Kvůli sérii otrav metylalkoholem bylo v moravskoslezských nemocnicích postupně hospitalizováno několik desítek lidí, někteří zůstávají ve vážném stavu. 

Tagy: obet otrava pacientka Havířov metylalkohol

Zdroje: ČTK