Zdrogovaný střelec z Modřan obviněn z pokusu o vraždu

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Sedmadvacetiletý muž, který v pondělí večer pod vlivem alkoholu a drog střílel v pražských Modřanech a zranil čtyři lidi, byl v úterý obviněn z pokusu o vraždu. Řekl to mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Policie navrhuje, aby útočník skončil ve vazbě. Pokud ho soud uzná vinným, hrozí muži deset až osmnáct let vězení. 

Policie přijala oznámení o střelbě v pondělí krátce před 20:00. Policisté na Sofijském náměstí zjistili, že útočník střelil čtyřiatřicetiletého muže muže do kolena a zmizel v přilehlých ulicích. Zraněný skončil v péči lékařů a policejní hlídky začaly okamžitě v nejbližším okolí pátrat po neznámém střelci. 

Zranil ještě dvě ženy a mladíka

Po necelé hodině se policistům podařilo údajného pachatele zadržet poblíž meteorologické stanice v Libuši. Muž měl v okamžiku zadržení pistoli u sebe. Vyšetřování ukázalo, že střelec zranil v nedaleké Libušské ulici dvě mladé ženy a postřelil také čtyřiadvacetiletého mladíka.

"Podle všeho se snažil při potyčce pachatele odzbrojit a střelné poranění v oblasti hrudníku zjistil až posléze," uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová. Podle Hulana mladý útočník na své oběti střílel německou samonabíjecí pistolí Walther ráže 6,35.

Tagy: obvinění policie šéf střelec Modřany

Zdroje: ČTK