Zaorálek předsedou ČSSD? To je kachna, reagují straníci

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Server Aktuálně.cz uvádí, že vyjednávači ve vrcholném vedení ČSSD vytáhli zprávu o záložním plánu na volbu nového předsedy. Má sloužit jako pojistka pro případ, že by se příští pátek opakovaně nepodařilo zvolit žádného ze dvou favoritů. Zprávu však nikdo nepotvrdil.

Placeholder

Placeholder , zdroj: Archiv

Podle plánu by se prý místo Michala Haška nebo Bohuslava Sobotky, dvou hlavních kandidátů, kteří mají po sedmi nominacích z krajských konferencí, měl stát předsedou současný místopředseda strany Lubomír Zaorálek. Ani ten to však neporvdil, řekl jen, že kandiduje na prvního místopředsedu.

Tejc: Zaorálek by byl kvalitní, ale nekandiduje

"Považuji to za kachnu, s cílem vnést co největší zmatek do předsjezdového dění. Vážní kandidáti jsou jen dva a jsem přesvědčen, že jeden z nich bude zvolen. Lubomír Zaorálek by byl velmi kvalitní kandidát, nicméně na předsedu ČSSD nekandiduje," řekl ParlamentnímListům.cz poslanec a stínový ministr vnitra Jeroným Tejc.

Podobně reagoval i Jan Hamáček. „O plánu B, který by počítal s Lubomírem Zaorálkem, mi není nic známo," prohlásil Hamáček.

Sám Zaorálek serveru Aktuálně řekl: "Já v této chvíli mám kandidaturu na prvního místopředsedu a věřím, že řešení vzejde z kandidátů, kteří objížděli kraje a kteří se ucházeli o podporu. Z nich jsme schopni najít na sjezdu řešení. Nevěřím, že bychom byli nuceni hledat další varianty."

Tagy: ČSSD zaoralek