Dnes je sobota 4. února 2023., Svátek má Jarmila
Počasí dnes -2°C Sněhové přeháňky

Zakladatel Datartu Pavel Sláma (†48) prohrál boj s rakovinou

Zakladatel Datartu Pavel Sláma (†48) prohrál boj s rakovinou
Pavel Sláma | zdroj: Datart

Spoluzakladatel a bývalý výkonný ředitel společnosti Datart Pavel Sláma prohrál boj s rakovinou. Osmačtyřicetiletý úspěšný manažer zemřel v úterý. Zůstala po něm žena a čtyři děti.

Byl jedním z podnikatelů, kteří využili nových možností po pádu komunismu. Z původní půjčovny CD nosičů se postupem let stal maloobchodní řetězec s elektronikou, který v současné době v České republice provozuje 32 kamenných obchodů a 11 na Slovensku.

"První prodejnu s elektronikou jsme otevřeli v roce 1990 v pražském paláci Perla. Často jsme nestihli zboží ani přenést z kamionu a prodávali jsme rovnou na ulici," vzpomínal na začátky Datartu Sláma ve svém úplně posledním rozhovoru pro média, který před časem poskytl online deníku Aktuálně.cz.

Právě za jeho vedení se stal Datart průkopníkem nákupů přes internet. Jako první také sjednotil ceny zboží na internetu a v kamenných pobočkách. "Zákazník by neměl řešit, jestli nakupuje online, nebo offline. Zkrátka nakupuje v Datartu," komentoval v rozhovoru rozhodnutí sjednotit ceny.

Zdroje:
Redakce, Datart