Záchranáři muže ztraceného v Krkonoších nenašli, pátrání odvoláno

- Aktuality autor: red

Policisté a záchranáři horské služby v neděli odpoledne odvolali pátrání po pohřešovaném třiačtyřicetiletém muži z Ostravy, který se v pátek údajně ztratil v Krkonoších.

Muže hledal vrtulník s termovizí a 46 záchranářů, ale bez úspěchu. Informovala o tom mluvčí trutnovské policie Věra Krejčová. 

"Muž volal v pátek odpoledne rodině, že je snad někde u Rokytnice nad Jizerou, ale nevěděl to přesně. Rodina pak zavolala na policii a rozjela se pátrací akce," řekla mluvčí. 

Rodina muže postrádala už deset dní. Když se policisté snažili na telefonní číslo pohřešovaného muže dovolat, bylo již nedostupné. Vrtulník s termovizí v sobotu asi hodinu prohledával hřebeny Krkonoš, povětrností podmínky ale nebyly dobré, aby mohl létat déle. 

"Policisté ještě budou prohledávat horské boudy a restaurace, zda tam muž není. Osloví také nemocnice. Pokusí se také lokalizovat telefon," řekla Krejčová. 

V pátek večer i v sobotu ráno se viditelnost kvůli mlze místy snižovala jenom na 100 metrů. Během dne se ale vyjasnilo a záchranáři měli lepší podmínky. Na hřebenech hor leží až 70 centimetrů sněhu, v noci se teploty pohybovaly těsně nad nulou. 

Horská služba pátrá v tuzemských horách po pohřešovaných turistech několikrát ročně, například letos v březnu našli záchranáři v Kořenově v Jizerských horách tělo pohřešované německé turistky.

Zdroje: ČTK