Dnes je úterý 25. června 2024., Svátek má Ivan
Počasí dnes 26°C Polojasno

Vždyť to všichni věděli, říká Erik Best a vykládá o Janě Nagyové

Vždyť to všichni věděli, říká Erik Best a vykládá o Janě Nagyové
zdroj: tisková zpráva

Lobbisté Ivo Rittig a Roman Janoušek měli rok času, aby se zbavili všech potenciálních usvědčujících dokumentů. Tak si Erik Best vysvětluje, proč u nich policisté minulý týden patrně nic nenašli. Best také pro ParlamentníListy.cz reaguje na otázku, kdo a proč za celou obří policejní akcí stojí.

V diskusích o tom, zda byl či policejní zásah probíhající na mnoha místech celé země adekvátní, je podle Erika Besta důležité ještě něco jiného. „Základní otázkou tu je, kdo se rozhodl tu akci pojmout tímto způsobem. Místo toho, aby to někdo probral s Nečasem a ministrem obrany, to byl policejní zásah se státním zástupcem Ištvanem v zádech. Kdo učinil to rozhodnutí? Byl to Ivo Ištvan nebo Pavel Zeman? Takové rozhodnutí muselo padnout hodně dávno, někdy v době, kdy byly zahájeny odposlechy,“ je přesvědčen novinář a pozorovatel politického dění.

Řídila to Nagyová a všichni to léta věděli

„Myslím, že Nagyová měla premiéra Nečase obtočeného kolem prstu do takové míry, že sama rozhodovala, kdo k premiérovi bude mít přístup,“ reaguje Best na otázku původu kauzy kolem bývalé šéfky premiérova kabinetu. „Přímo i jeho podřízení se k němu nemohli dostat. Tohle je jediné vysvětlení, proč mohla Jana Nagyová úkolovat šéfy Vojenského zpravodajství Páleníka a Kovandu,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz.

Zdroje: