Vrah v USA získal ve vězení podporu přes 560.000 Kč

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Usvědčený šestadvacetiletý vrah Anthony Garcia si během pobytu ve vězení ve Spojených státech přišel v přepočtu na více než 560.000 korun. Jeho příbuzní pro něj stále vyzvedávali podporu v nezaměstnanosti. Část peněz přitom dostával na účet sám Garcia, část členové jeho domovského gangu. Informoval o tom deník The Los Angeles Times.

Policie kvůli tomu zatkla vrahova otce Juana Garciu a jeho dvě známé. Obvinila je z podvodu a dalších trestných činů. Garcia by měl za normálních okolností, pokud by nebyl ve vězení, nárok na 1600 dolarů podpory měsíčně, a tak mezi říjnem 2008 a březnem 2010 získal neprávem téměř 30.000 dolarů.

"Je dost děsivé, když někdo sedí ve vězení a pobírá podporu v nezaměstnanosti," řekl mluvčí šerifa losangeleského okrsku Mike Parker. Neuvedl přitom, zda nějaké obvinění čeká i Garciu.

Vrah s tetováním

Muž na sebe přitom upozornil již loni. Policii se díky jeho tetování podařilo vyřešit dlouho neobjasněnou vraždu. Na Garciově hrudi byla detailně zachycena scéna z vyřizování účtů mezi místními gangy z roku 2004.

Policisté původně krátce zadrželi Garciu kvůli menšímu přestupku a před propuštěním ho do databáze vyfotografovali bez trička. Podobný proces je u členů losangeleských gangů obvyklý, podle tetování například mohou svědci nějakého napadení útočníky identifikovat.

Garciovo tetování však bylo neobvyklé a upoutalo pozornost policisty, kterému se v roce 2004 nepodařilo objasnit vraždu Johna Juareze. Na Garciově hrudi byly všechny detaily z místa činu - prodejna alkoholu, před ní zastřelený muž ležící přesně tak, jak ho policisté našli, dokonce i vánoční světla na střeše prodejny. Na zabitého střílel vrtulník, což je přezdívka, pod kterou Garcia vystupoval ve svém gangu.

Policie pětadvacetiletého Garciu znovu zatkla a do cely s ním umístila agenty přestrojené za jiné členy losangeleských gangů. Garcia se jim přiznal, že dávno neobjasněnou vraždu skutečně spáchal. Přiznání společně s tetováním pak posloužily jako hlavní důkazy pro jeho usvědčení.

Tagy: vězení USA podpora vrah

Zdroje: ČTK