Dnes je sobota 27. února 2021., Svátek má Alexandr
Počasí dnes 7°C Oblačno

Voda skutečně podraží. Ale ne moc, uklidňuje ministerstvo

Voda skutečně podraží. Ale ne moc, uklidňuje ministerstvo
Placeholder | zdroj: Tisková zpráva

Vodní poplatek ano, drastické zdražení vody z kohoutku určitě ne, uklidňuje spotřebitele ministerstvo zemědělství. Řeč prý nemůže být ani o výrazně vyšší ceně pro odběratele podzemní vody, o které informovaly středeční Lidové noviny.

Pro odběratele podzemní vody by to byl poměrně nepříjemný šok. Kromě zvýšené DPH by museli počítat i s daňovou přirážkou za jeden z nejčistších zdrojů, který protéká kohoutky v jejich domácnosti, informují LN. Důvodem má být financování protipovodňových opatření v režii MZČR. Ministerstvo ale uklidňuje. Nic takového se prý nechystá.

Vláda totiž plánuje zvýšit DPH, respektive tuto daň sjednotit na 20 procent. V desetiprocentní snížené sazbě by se mělo objevit jen několik málo základních potravin. Věci veřejné pak vymyslely jaké: chléb, mléko, brambory, čerstvá zelenina, čerstvé ryby, jídlo pro diabetiky. Ovoce a ostatní maso již ne.

Ani ministr financí Miroslav Kalousek a ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (oba TOP 09) nechápou, proč právě výběr těchto druhů potravin si nejmenší koaliční strana vymínila. Souhlasí ale proto, aby nepotopili důchodovou reformu, která je na zvýšený výběr miliard z DPH navázána.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

 

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,090 26,190
USD 21,610 21,730
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma