Vláda projedná návrh rozpočtu SZIF na příští rok

- Aktuality autor: Danica Klein

Vládní kabinet se dnes bude zabývat především návrhem státního rozpočtu na příští rok. Ministři ale budou také jednat o návrhu rozpočtu Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) na příští rok či Zásadách státní lesnické politiky. 

Ministr financí Miroslav Kalousek

Ministr financí Miroslav Kalousek,zdroj: Mediafax

Ministerstvo financí vypracovalo, po nedávném úspěšném schválení vládního balíčku daňových změn, nový návrh státního rozpočtu. Proti původnímu hospodářskému plánu je kvůli zhoršené makroekonomické prognóze v příjmech i výdajích o 4,1 miliardy korun nižší. Nová předloha stále předpokládá schodek 100 miliard korun. Vláda má předložit rozpočet ke schvalování Sněmovně do 23. listopadu. 

SZIF by měl napřesrok hospodařit s 33,9 miliardy korun, což je o více než pět miliard nižší částka než letos. Fond zajišťuje především vyplácení agrárních dotací. 

Ministři by se dnes měli mimo jiné také vrátit k projednávání Zásad státní lesnické politiky. Dokument má nahradit podobnou dlouhodobou koncepci z roku 1994 a doplnit Národní lesnický program z roku 2008. 

Kabinet projedná také zprávu o aktuálním stavu problémového Centrálního registru vozidel či analýzu růstu cen pohonných hmot v Česku.

Tagy: Vláda miliardy rozpočet kabinet

Zdroje: ČTK