Ve čtvrtek se pojede další Diamond Race, policisté budou v pohotovosti

- Aktuality autor: red

Osm policejních hlídek bude na Vysočině ve čtvrtek 8. září odpoledne a večer dohlížet na průjezd kontroverzního závodu luxusních vozů Diamond Race po dálnici D1. Policisté budou hlavně monitorovat průjezd jednotlivých vozidel, dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu a dodržování veřejného pořádku.

Dnes to oznámila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

"Na dálnici D1 nasadíme kromě další techniky také obě naše rychlá vozidla Passat R36. Zaměříme se především na kontrolu dodržování nejvyšší povolené rychlosti, a to na několika místech vysočinského úseku dálnice D1," upřesnil Martin Zadražil z dálničního oddělení policie ve Velkém Beranově.

Pojede se z Arkád Pankrác

Závod odstartuje ve čtvrtek 8. září od obchodního centra Arkády Pankrác v Praze. Automobiloví fanoušci tam mohou obdivovat auta, která se jízdy zúčastní. Odhaduje se, že letos pojede minimálně 40 automobilů značek Aston Martin, Ferrari, Lamborghini a dalších. Nejdražším vozem bude podle pořadatelů nejspíš Mercedes-Benz SL 65 AMG. Z Prahy by měli účastníci závodu odjet ve 13:00 a pokračovat v koloně po dálnici D1 směrem na Brno.

Na 162. kilometru D1 kolona vozidel dálnici opustí a bude pokračovat na vyhrazené parkoviště v centru Velké Bíteše. "Podle informací od organizátorů akce by měla vozidla do Velké Bíteše dorazit mezi 15:00 až 16:00," uvedla mluvčí. Ve Velké Bíteši je plánována kulturní akce. Po jejím skončení bude kolona soutěžních vozů pokračovat po dálnici D1 do Brna, kde čtvrteční cesta končí.

Až do Maďarska

Závodníky čeká trasa Praha-Brno-Bratislava-Budapešť. V maďarské metropoli oficiální část závodu v neděli 11. září skončí. Menší skupina účastníků závodu bude z Budapešti pokračovat až do slovinského Mariboru, kam dorazí 16. září.

Policie se každým rokem snaží na závodníky přísně dohlížet. Loni jednomu účastníkovi závodu policisté ve středních Čechách uložili blokovou pokutu 500 korun za nesprávný způsob jízdy v levém jízdním pruhu ve chvíli, kdy byl pravý pruh volný. Policistům tehdy také vadilo to, že některá zúčastněná auta neměla registrační značky. Dva účastníky proto nahlásili do správního řízení; další dva vozy nechali jejich majitelé kvůli chybějící značce ještě před startem závodu odtáhnout. Na Vysočině podle mluvčí loni policisté žádný přestupek nezaznamenali.

Tagy: policie dálnice D1 závod

Zdroje: ČTK