V Olomouckém bytě vybuchl plyn. Dva lidé mají lehčí zranění

- Aktuality autor: Michal Polák

Výbuch plynu otřásl dnes po poledni bytovým domem ve Šmeralově ulici v Olomouci. Neštěstí se stalo zřejmě při opravě plynu, podle záchranářů byli dva lidé lehce zraněni. Obyvatele domu nakonec policisté evakuovat nemuseli, dům zkontroloval statik. Na místě zasahovala záchranná služba, policie i hasiči. Případ policie vyšetřuje pro podezření z obecného ohrožení.

"Informaci o výbuchu jsme přijali krátce po poledni. Po příjezdu hasiči již na schodech viděli známky po rozbití skel, byla tam popraskaná okna. Po cestě potkali uživatelku bytu s dítětem, náš pracovník pro posttraumatickou intervenční péči s ní začal okamžitě pracovat do příjezdu záchranné služby," řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

V domě se provádí rekonstrukce plynového potrubí. "Přímo v tomto bytě v dané chvíli pracoval pracovník a zřejmě při nějaké jeho činnosti došlo k výbuchu a k menšímu zahoření hadrů. Provedli jsme odvětrání prostor, kontrolu našimi měřícími a detekčními přístroji," doplnil Hošák. Na místo přijeli i odborníci z plynáren, kteří vyloučili další únik plynu. V bytě byly po výbuchu potrhány sádrokartony, poškozeny byly také krovy domu. Na místě dům prohlédl také statik.

Dvě lehčí zranění

Podle náměstka ředitele krajské záchranné služby Jana Weinberga byli po výbuchu převezeni dva lehce zranění dospělí lidé k ošetření do olomoucké fakultní nemocnice.

Ve Šmeralově ulici naproti vysokoškolským kolejím zůstaly po výbuchu na ulici pouze drobné sutiny. Viditelných známek nějakého neštěstí si kolemjdoucí téměř nevšimli. I samotní obyvatelé byli překvapeni ruchem před svými okny, když tamní ulici obsadila hasičská i policejní auta. "Výbuch jsem nezaregistrovala, policisté mi řekli, že můžu zůstat doma," řekla novinářům obyvatelka přízemního bytu.

Podle policejní mluvčí Marie Štrbákové k evakuaci obyvatel se přistoupit nemuselo. Případ se vyšetřuje jako podezření z obecného ohrožení, vypracovávat se budou také znalecké posudky.

Tagy: výbuch plyn Olomouc obyvatelé

Zdroje: ČTK