V Libereckém kraji napadlo až 20 centimetrů sněhu a dál sněží

- Aktuality autor: Jan Pastor

V Libereckém kraji napadlo místy až 20 centimetrů nového sněhu a odpoledne stále sněžilo. Nejvíc sněhu leží v horských oblastech. Největší problémy jsou hlášeny na silnicích třetích tříd, které lemují zaparkované automobily rekreantů a vozům silničářů brání v průjezdu.

Vozovky pak není možné uklidit, řekl dispečer Krajské správy silnic v Libereckém kraji Michal Hanč. Problémy jsou podle něj hlavně na silnicích třetích tříd v Krkonoších, auta ale brání i v údržbě silnice 290 na Černou Říčku v Jizerských horách.

Všechny silnice v Libereckém kraji jsou podle silničářů sjízdné, problémy nejsou hlášeny ani na hlavní silnici I/10 na Harrachov, kde ještě ráno stály odstavené kamiony. I na hlavních tazích ale leží sníh a kamiony mohou mít problémy hlavně ve stoupáních, platí to nejen pro silnici I/10, ale také pro silnici I/14 z Jablonce na Tanvald nebo silnici I/9 ze Svoru směrem na Rumburk a Varnsdorf. V kraji přibývá i nehod, zatím se ale většinou obešly bez vážných zranění.

Teploty v kraji se dnes pohybovaly kolem nuly. V nižších polohách většinou přecházelo sněžení v déšť. Hlavní tahy jsou mokré se zbytky rozbředlého sněhu, ve vyšších polohách na nich ale leží vrstva sněhu, která může klouzat. Motoristé by měli jezdit se zvýšenou opatrností a zpomalit při nájezdu do křižovatek a zatáček. V horských oblastech leží na silnicích nová vrstva ujetého sněhu, bez zimní výbavy jsou tyto cesty nesjízdné.

Tagy: počasí Liberec sníh

Zdroje: ČTK