V Havířově na Karvinsku výbuch plynu poničil bytový dům

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

V Havířově na Karvinsku explodoval dnes ráno v obytném domě plyn. Část domu se zřítila. Zatím nejsou hlášeni zranění ani oběti. Podle informací policie a majitele domu, společnosti RPG, měly být oba byty ve čtvrtém patře, kde výbuch nastal, neobydlené. Sutiny prohledali hasiči s termokamerou, ale ještě pro jistotu je prohledávají speciálně vycvičení psi, řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Marek Gašparín. 

Havířov (ilustrační fotografie)

Havířov (ilustrační fotografie),zdroj: wikipedia

Výbuch v bytě ve čtvrtém patře zděného bytového domu otřásl v 07:30. Poškodil i sousední byt, část obvodových zdí chybí, suť z nich je rozmetána po okolí do vzdálenosti několika desítek metrů. "Pravděpodobně se jednalo o výbuch plynu," řekl Gašparín. 

Hasiči ze čtyř vchodů obytného bloku domů evakuovali 27 lidí, mezi nimi dvě děti. Také se snaží zajistit stěny budovy proti dalšímu zřícení. Místo prohlíží statik. Už nyní je jisté, že obyvatelé domu, v němž výbuch nastal, se nebudou moci v nejbližších dnech vrátit domů, řekla zpravodaji na místě neštěstí mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

"V tuto chvíli nemáme podezření, že by se v sutinách mohly nacházet konkrétné osoby. V podobných případech se psi povolávají vždy pro jistotu," vysvětlil Gašparín. 

Nejvíce postižené byty sice byly neobydlené, ale místní lidé zpravodaji řekli, že se do nich občas vloupali bezdomovci. 

Tagy: Havířov

Zdroje: ČTK