Dnes je pátek 14. listopadu 2025., Svátek má Sáva
Počasí dnes 3°C Oblačno

V Belgii zahynulo při explozi domu nejméně devět lidí

28. 1. 2010 – 10:01 | Zpravodajství | red

V Belgii zahynulo při explozi domu nejméně devět lidí
zdroj: tisková zpráva

Počet obětí středečního neštěstí v Lutychu na východě Belgie, kde se zřítil dům, se zvýšil. V troskách šestipatrové budovy zahynulo nejméně devět lidí. Pět hodin před pádem objektu místem otřásla exploze.

Pravděpodobně tam vybuchl plyn. Napsala to dnes agentura DPA. Podle ní belgická média uvádějí, že by v ruinách mohly být ještě další oběti. Záchranné práce usilovně pokračují.


Mrtvé se zatím nepodařilo identifikovat. Při neštěstí se zranilo více než 20 lidí. Na místě zasahovali hasiči se psy a záchranáři, kteří hledají například osoby v sutinách po zemětřesení. Podařilo se zachránit dvanáctileté děvče a jednu ženu, uvedla DPA.


Tlaková vlna při výbuchu vytloukla v okruhu několika stovek metrů okenní tabule. Celá ulice se evakuovala. Polovina jejích obyvatel strávila noc u příbuzných, druhá polovina pak přespala v hotelích.

Zdroje:

Předchozí článek

Puberta: jak poznáte, že vaše dítě bere drogy?

Následující článek

Kocáb vládě navrhne možnost registrovaných párů osvojit si děti

Nejnovější články