Úřad není Vaším královstvím, vzkázal Urban Vitáskové

- Aktuality autor: Michal Polák

Pokračuje slovní přestřelka okolo Energetického regulačního úřadu. Zatímco ředitelka instituce prohlašuje, že bojuje proti nekalostem, za což se jí kdosi, politiky nevyjímaje, pokouší sesadit z funkce, poslanec Milan Urban ředitelce připomíná, že funkce není žádný pašalík.

Alena Vitásková

Alena Vitásková, zdroj: isifa/MAFRA/Tomáš Krist

Poslanec Milan Urban (ČSSD) předložil návrh, který má vést ke zprůhlednění fungování Energetického regulačního úřadu. Ředitelka instituce Alena Vitásková však nemluví o lepším fungování, ale o vydírání. Urban podobné výroky důrazně odmítá.

Poukazuje totiž na to, že o novelu zákona týkající se ERÚ chystá již čtvrtým rokem a od práce ho neodradí ani velké osobní útoky. Pokud Urban dotáhne svou snahu do konce, budou se ředitelé úřadu měnit podstatně rychleji. Úřad by vedla pětice radních, kteří by se v úplně nejvyšší funkci střídali po roce.

„Výroky Aleny Vitáskové bohužel ukazují, že zastávaný úřednický post považuje za své vlastní nedotknutelné království. Tak tomu ale není a být nemůže,“ dodal Urban s tím, že další posun v modernizaci úřadu by měl přijít 18. března, kdy zasedne hospodářský výbor sněmovny.

Tagy: ČSSD Energetický regulační úřad

Zdroje: Parlamentnilisty.cz